| Size | 19*12.5*1cm |
|---|---|
| Capacity | 210ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |
| Size | 13.5*13.5*2CM /5.04*5.04*0.55 Inch / Each Ice Pack |
|---|---|
| Capacity | 200 G /pcs / 3oz / Each Ice Pack |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |
| Size | 34.8*22.5*3cm |
|---|---|
| Weight | 2000g |
| Outer Material | Plastic HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Liquid |
| Colors | White, Blue , Can Be Customized |
| Outer Material | HDPE |
|---|---|
| Inside Liquild | Gel |
| Colors | Yellow |
| Certificates | FDA SGS MSDS CPSIA |
| Packing Type | Carton |
| Product Name | Fit & Fresh Cool Cooler Slim Gel Lunch Box Cooler Packs / Ice Block OEM |
|---|---|
| Size | 25*20*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | HDPE |
| Size | 20*12*3.5cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Packing Type | Can Be Customized |
| Size | 35*15*3.5cm 19*15*1.8cm 25*15*1.5cm 25*15*3.5cm 31.5*17.5*1.8cm |
|---|---|
| Weight | 1500g 400g 550g 1000g 800g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | SAP Gel |
| Colors | Blue, Can Be Customized |
| Size | 20*12*3.5cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Packing Type | Can Be Customized |
| Product Name | 200ML Nontoxic Rigid Plastic Cool Cooler Ice Pack Freezer Ice Brick For Lunch Bag |
|---|---|
| Size | 15*10*2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| OEM | YES |
| Outer Material | HDPE |
| Size | 25*20*1cm |
|---|---|
| Weight | 450g |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Plastic |
| Inside Liquild | Cooling Coolant |
| Colors | Can Be Customized |