| Product Name | Non Caustic Picnic Reusable Eutectic Cold Plates Cooler Ice Block For Freezing |
|---|---|
| Dimension | 14.3*7.7*3.8cm,17.3*9.6*3.8cm,21*11.6*3.8cm Or Customized |
| OEM | YES |
| Eco-friendly | Yes |
| Outer Material | HDPE |
| Size | 30*20*2cm |
|---|---|
| Weight | 1000g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Size | 31.5*17.5*1.8cm |
|---|---|
| Weight | 800g |
| Outer Material | Food Grade HDPE High-density Polyethylene |
| Inside Liquild | SAP Gel |
| Colors | Blue, Can Be Customized |
| Size | 35*15*3.5cm 19*15*1.8cm 25*15*1.5cm 25*15*3.5cm 31.5*17.5*1.8cm |
|---|---|
| Weight | 1500g 400g 550g 1000g 800g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | SAP Gel |
| Colors | Blue, Can Be Customized |
| Size | 17.5*14.5*2.5cm |
|---|---|
| Weight | 450g |
| Outer Material | Safe HDPE Solid Plastic |
| Inside Liquild | Cooling Gel |
| Colors | Can Be Customized |
| Product Name | Food Approved Empty HDPE Extra Large Ice Brick Cooler Bottle Maker |
|---|---|
| Size | Customized |
| Capacity | Customized |
| Outer Material | Food Grade HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP/CMC/PCM |
| Product Name | Large Round Reusable PCM Phase Change Material Microwave Heat Packs For Pets |
|---|---|
| Size | 23.5*3cm,1100ml |
| OEM | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | PP Plastic Shell |
| Product Name | Large Foldable Turnover Insulation Cooler Box For Transport Blood Vaccine |
|---|---|
| Outer Material | Oxford Fabric Cloth Bag |
| Inner Material | Inner Material |
| Outer Size | 1060*770*710mm |
| Internal Size | 930*640*580mm |
| Size | 18*9.5*2.8cm |
|---|---|
| Weight | 350g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customized |
| Product Name | Custom Large Hard Reusable Portable Refrigerator Can Drink Cooler Brick For Beer |
|---|---|
| Size | 25*13*8cm |
| Volum | 1500ml |
| Usage | Beer,wine Can Cooler Holder |
| Material | HDPE+SAP/CMC/PCM |