| Product Name | Diabetic Portable Oxford Fabric Insulin Cooler Bags With Plastic Material Cooler Brick |
|---|---|
| External Dimension | 22*9.5*5cm |
| Internal Dimension | 19*8*4cm |
| Weight | 400g |
| Inside | 350ml Ice Brick |
| Product Name | Ultra Thin Reusable Blue Gel Ice Pack Plastic Ice Brick With CE / FDA Approval |
|---|---|
| Size | 17.5*11.5*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| Eco-friendly | Yes |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Size | 14.5*11.5*4.8cm Or Customized |
|---|---|
| Capacity | 380ml |
| Type | Thermal |
| Color | RED BLUE YELLOW |
| Outer Material | HDPE |
| Size | 31*28.5*3cm |
|---|---|
| Weight | 2000g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Size | 28.6*11.2*9cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE - Hard Shell Plastic |
| Inside Liqulid | SAP - MSDS Approved |
| Type | Thermal |
| Packing Type | Carton |
| Size | 22*11*1.8cm;21.8*15*3cm; 23*19*4cm |
|---|---|
| Weight | 300g;600g;1200g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Size | 21.3*14.5*4.3cm |
|---|---|
| Weight | 500g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Blue;can Be Customizd |
| Size | 20.5*19*3cm |
|---|---|
| Weight | 800g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Product Name | Custom Large Hard Reusable Portable Refrigerator Can Drink Cooler Brick For Beer |
|---|---|
| Size | 25*13*8cm |
| Volum | 1500ml |
| Usage | Beer,wine Can Cooler Holder |
| Material | HDPE+SAP/CMC/PCM |
| Size | 33.5*15.5*2.7cm |
|---|---|
| Weight | 1000g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Blue;can Be Customizd |