| Size | 14.5*11.5*4.8cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Packing Type | Can Be Customized |
| Size | 19*12.5*1cm |
|---|---|
| Capacity | 210ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |
| Size | 10.8*5.8*2cm |
|---|---|
| Weight | 130g / PCS |
| Outer Material | Environment HDPE Materials |
| Inside Liquild | SAP CMC |
| Colors | BLUE RED AND OTHERS |
| Size | 21*10*3.5CM 20*12*3.5 |
|---|---|
| Weight | 450G 600G |
| Outer Material | Food Grade HDPE BPA Free |
| Inside Liquild | Super Absorbent Polymer SAP |
| Colors | It Can Be Customized |
| Product Name | 200ML Wave Shape Cool Bag Ice Packs Reusable Ice Gel Bricks For Cooler Bags |
|---|---|
| Size | 16.5*10*2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| Outer Material | HDPE |
| Inner Material | SAP |
| Outer Size | 15*15*14cm |
|---|---|
| Inner Size | 14*14*12cm |
| Accessories | Wave Shape Cooler Pack |
| Size For Ice Pack | 14.5*11.5*4.8cm |
| Type | Keep Milk Bottle Cans Cold |
| Product Name | Blue Portable Cooler Bag Ice Pack Reusable Freezable Gel Cold Packs |
|---|---|
| Size | 16.5*10*2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP |
| Product Name | FDA Approved Food Grade Reusable Rigid Slim Gel Cooler Ice Packs For Lunch Bag |
|---|---|
| Size | 14.5*9.8*2cm Or Customized |
| Capacity | 230ml |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP/CMC/PCM |
| Weight | 100g |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | SAP CMC |
| Colors | Red , Customized |
| Certificates | FDA SGS MSDS CPSIA CE |
| Size | 51.5*20.5*3cm |
|---|---|
| Weight | 2600g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Blue;can Be Customizd |