| Size | 31*28.5*3cm |
|---|---|
| Weight | 2000g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Size | 15*10*2cm |
|---|---|
| Weight | 200g / PCS |
| Outer Material | Environment HDPE Materials |
| Inside Liquild | SAP CMC |
| Colors | BLUE RED AND OTHERS |
| Size | 25*20*3cm |
|---|---|
| Weight | 800g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Non-toxic Coolant |
| Colors | Can Be Customized |
| Product Name | 210G Portable Cute Small Reusable Gel Ice Packs Hdpe Childrens Ice Pack |
|---|---|
| Size | 18*2.5cm |
| Eco-friendly | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | Bpa Free Hdpe Plastic |
| Product Name | Large Reusable Blue Gel Ice Pack Plastic Ice Brick With CE / FDA Spproval |
|---|---|
| Size | 17.5*11.5*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| Eco-friendly | Yes |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Product Name | Cooler Reusable PCM Ice Pack Long Lasting Freezer Packs |
|---|---|
| Size | 18*18cm |
| Capacity | 450ml |
| Outer Material | Aluminum Foil |
| Inner Material | PCM |
| Size | Diameter :21.5cm, Thickness:2.5cm |
|---|---|
| Weight | 730g |
| Outer Material | Plastic HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Liquid |
| Colors | White, Blue , Can Be Customized |
| Product Name | BPA Free Reusable PCM Phase Change Material Gel Ice Pack For Vaccine Shipping |
|---|---|
| Size | 31*28.5*3cm |
| Volum | 2000ml |
| Usage | Beer,wine Can Cooler Holder |
| Material | HDPE+SAP/CMC/PCM |
| Size | 32.5*22.5*2cm |
|---|---|
| Weight | 1000g |
| Outer Material | HDPE |
| Inside Liquild | Gel |
| Colors | Blue |
| Size | 37.2*21.2*5.2cm |
|---|---|
| Weight | 1600g |
| Outer Material | FDA Approved HDPE |
| Inside Liquild | Super Absorbent Polymer Sap |
| Colors | Blue Color, Can Customize |