| Size | 229*168*64mm |
|---|---|
| Capacity | 1200ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE - Hard Shell Plastic |
| Inside Liqulid | Cooling Powder - Super Absorbent Polymer |
| Type | Keep Milk Bottle Cans Cold |
| Size | 18.3*11.2*1.6cm |
|---|---|
| Weight | 200g |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Plastic |
| Inside Liquild | Cooling Coolant |
| Colors | Grey, Can Be Customized |
| Size | 14.3*7.7*3.8cm |
|---|---|
| Weight | 280g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Non-toxic Coolant |
| Colors | Can Be Customized |
| Size | 25*20*1cm |
|---|---|
| Weight | 450g |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Plastic |
| Inside Liquild | Cooling Coolant |
| Colors | Can Be Customized |
| Product Name | Non Caustic Picnic Reusable Eutectic Cold Plates Cooler Ice Block For Freezing |
|---|---|
| Dimension | 14.3*7.7*3.8cm,17.3*9.6*3.8cm,21*11.6*3.8cm Or Customized |
| OEM | YES |
| Eco-friendly | Yes |
| Outer Material | HDPE |
| Size | 35*22*3cm |
|---|---|
| Weight | 1800g |
| Outer Material | Plastic HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Liquid |
| Colors | White, Blue , Can Be Customized |
| Size | 16.5*10.2*3cm |
|---|---|
| Weight | 350g |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell Plastic, BPA Free |
| Inside Liquild | Cooling Gel , Non-toxic |
| Colors | White |
| Size | 19*15*2.5cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE - Hard Shell - BPA Free |
| Inside Liqulid | Non-toxic Cooling Powder |
| Type | Keep Cold And Fresh |
| Packing Type | 111 Pcs In One Carton |
| Product Name | Custom Hard Plastic Gel Ice Eutectic Cold Plates Cooler Ice Bricks For Transport |
|---|---|
| Size | 17*11*1cm Or Customized |
| Capacity | 180ml |
| Outer Material | Pe Plastic |
| Inner Material | SAP |
| Product Name | Eco-Friendly Nontoxic Rigid Plastic Refreezable Blue Ice Blocks 200Ml Cool Bag Ice Packs |
|---|---|
| Size | 15*10*2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| OEM | YES |
| Outer Material | HDPE |