| Size | 8*7.5*2cm |
|---|---|
| Weight | 70g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Can Be Customizd |
| Size | 15*10*2cm |
|---|---|
| Weight | 200g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Can Be Customizd |
| Size | 19*12*2cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE - Hard Shell - BPA Free |
| Inside Liqulid | Non-toxic Cooling Gel |
| Type | Keep Food Cold And Fresh |
| Packing Type | Carton |
| Product Name | Fit & Fresh Cool Coolers Slim Lunch Ice Packs |
|---|---|
| Material | HDPE Plastic With Gel Cooling Liquid |
| Size | 12.2*12.2*1.2cm;12.2*12.2*1.4cm;13.3*12.7*1.3cm |
| Weight | 130g;180g;160g |
| Color | Can Be Customized |
| Product Name | Custom Hard Plastic Gel Ice Eutectic Cold Plates Cooler Ice Bricks For Transport |
|---|---|
| Size | 17*11*1cm Or Customized |
| Capacity | 180ml |
| Outer Material | Pe Plastic |
| Inner Material | SAP |
| Size | 30*20*2cm |
|---|---|
| Weight | 1000g |
| Outer Material | HDPE |
| Inside Liquild | Gel |
| Colors | Blue |
| Size | 15*10*2cm |
|---|---|
| Weight | 200g |
| Outer Material | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Inside Liquild | White Container With Colorful Gel |
| Colors | Blue , Can Be Customized |
| Size | 62*42*3.4cm |
|---|---|
| Weight | 7500g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Gel |
| Colors | White , Blue |
| Size | 64.8*20*4.2cm |
|---|---|
| Weight | 4200g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Gel |
| Colors | White , Blue |
| Product Name | HDPE Food Grade Reusable Eutectic Ice Pack Cold Accumulator Gel For Cooler Bag |
|---|---|
| Size | 17*9*3 Cm Or Customized |
| Capacity | 400ml |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP/CMC |