| Product Name | PCM Phase Change Material Reusable Eutectic Cold Plate With Various Application |
|---|---|
| Size | 24.5*24.5*2.5cm Or Customized |
| Capacity | 1200ml |
| Outer Material | Hard HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP/CMC/PCM |
| Size | 14.5*11.5*4.8cm |
|---|---|
| Weight | 480ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liqulid | Cooling Gel |
| Type | Thermal |
| Size | 25*15*1.8cm |
|---|---|
| Weight | 550g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | SAP Gel |
| Colors | Blue, Can Be Customized |
| Product Name | 18.6*10.3CM PCM Ice Pack Brick For Medical Storage And Transportation |
|---|---|
| Size | 18.6*10.3cm,22.5*13.5cm |
| Capacity | 250ml,500ml |
| Outer Material | Nylon PE |
| Inner Material | PCM |
| Size | 20*12*3.5cm |
|---|---|
| Weight | 600ml |
| Outer Material | High-density Polyethylene, SGS Approved |
| Inside Liqulid | Cooling Gel, MSDS |
| Freezing Point | 0 Degrees |
| Size | 15*10*2cm |
|---|---|
| Weight | 200g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Gel |
| Colors | White Red Yellow Blue |
| Size | 17.2*10.5*1cm |
|---|---|
| Capacity | 130ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |
| Size | 52.5*32.8*3.5cm |
|---|---|
| Weight | 3500g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Blue;can Be Customizd |
| Product Name | Ice Substitute Cool Coolers Slim Lunch Ice Packs Repellent Set For Food Container |
|---|---|
| Size | 20*13*1.5cm |
| Capacity | 300ML |
| Outer Material | BPA Free Reusable Hdpe Plastic |
| Inner Material | SAP OR CMC |
| Size | 26.8*14.5*2.5cm |
|---|---|
| Weight | 1.5kg |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Gel |
| Colors | Blue |