| Size | 28*12*3cm |
|---|---|
| Weight | 800g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Product Name | Freezer Milk Cooler Brick Plastic Ice Box Keeping Fresh With FDA Certificate |
|---|---|
| Size | 20.5*10*5.5 Cm |
| Capacity | 600ml |
| Outer Material | HDPE |
| Inner Material | Cooling Powder |
| Product Name | 200ML Wave Shape Cool Bag Ice Packs Reusable Ice Gel Bricks For Cooler Bags |
|---|---|
| Size | 16.5*10*2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| Outer Material | HDPE |
| Inner Material | SAP |
| Product Name | BPA Free Cool Bag Gel Ice Packs Cooler Brick With Sap Cooling Gel For Thermal Bag |
|---|---|
| Size | 16.5*8.8*1.5cm |
| Capacity | 200ML |
| Outer Material | BPA Free Reusable Hdpe Plastic |
| Inner Material | SAP Cooling Gel |
| Product Name | FDA Approved 230ml Cool Bag Ice Packs Plastic Ice Brick For Lunch Bag |
|---|---|
| Size | 14.5*9.8*2cm Or Customized |
| Capacity | 230ml |
| Outer Material | PE Plastic |
| Inner Material | SAP/CMC |
| Size | 14.5*11.5*4.8cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Packing Type | Can Be Customized |
| Size | 18*9.5*2.8cm |
|---|---|
| Weight | 350g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customized |
| Size | 18.3*11.2*1.6cm |
|---|---|
| Weight | 200g |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Plastic |
| Inside Liquild | Cooling Coolant |
| Colors | Grey, Can Be Customized |
| Inner Material | Polyurethane Foam |
|---|---|
| Outer Material | PP Plastic |
| Outer Size | 34*24.5*27.5cm |
| Capacity | 10L |
| PU Thickness | 50mm |
| Size | 16.5*10.2*3cm |
|---|---|
| Weight | 350g |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell Plastic, BPA Free |
| Inside Liquild | Cooling Gel , Non-toxic |
| Colors | White |