| Product Name | Diabetic Portable Oxford Fabric Insulin Cooler Bags With Plastic Material Cooler Brick |
|---|---|
| External Dimension | 19*8.5cm |
| Inside Product | Cooling Ice Brick |
| Total Weight | 400g |
| Ice Brick Size | 17.3*7*4cm |
| Product Name | Diabetic Portable Oxford Fabric Insulin Cooler Bags With Plastic Material Cooler Brick |
|---|---|
| External Dimension | 22*9.5*5cm |
| Internal Dimension | 19*8*4cm |
| Weight | 400g |
| Inside | 350ml Ice Brick |
| Product Name | OEM / ODM Food Grade Bento Ice Lunch Chillers Ultra Thin Ice Packs For Kids |
|---|---|
| Size | 17.2*10.5*1cm |
| Capacity | 150ml |
| Outer Material | Reusable HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP Or CMC Or PCM |
| Size | 28.6*11.2*9cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE - Hard Shell Plastic |
| Inside Liqulid | SAP - MSDS Approved |
| Type | Thermal |
| Packing Type | Carton |
| Size | 19*12*2cm |
|---|---|
| Capacity | 270ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |
| Size | 35*22*3CM |
|---|---|
| Weight | 1200g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Cooling SAP / CMC / PCM |
| Colors | Can Be Customized |
| Size | 20*12*3.5cm |
|---|---|
| Weight | 600ml |
| Outer Material | High-density Polyethylene, SGS Approved |
| Inside Liqulid | Cooling Gel, MSDS |
| Freezing Point | 0 Degrees |
| Size | 26*26*2.5cm |
|---|---|
| Weight | 1300g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Gel |
| Colors | Red / Blue / Yellow / Pink / Purple |
| Size | 18*9.5*2.8cm |
|---|---|
| Weight | 350g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customized |
| Product Name | Mini Ice Cooler Box Freezer Cute Foot Pad Shape Ice Packs For Frozen Food And Wine |
|---|---|
| Size | 14*7.5*1cm |
| Capacity | 90ml |
| HS Code | 3824999999 |
| Material | HDPE+SAP |