| Product Name | Non Toxic Eco Friendly Insulated Ultra Thin Ice Packs With Cooling Gel For Lunch Bag |
|---|---|
| Size | 19*12.5*1cm |
| Capacity | 200ml |
| Material | PE+SAP/CMC |
| Type | Insulated |
| Size | 34.8*22.4*3cm |
|---|---|
| Weight | 1800g - 2000g |
| Outer Material | FDA Approved HDPE |
| Inside Liquild | Super Absorbent Polymer |
| Colors | Blue |
| Size | 30*20*2cm |
|---|---|
| Weight | 1000g |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell Plastic, BPA Free |
| Inside Liquild | Cooling Gel , Non-toxic |
| Colors | White |
| Size | 34.8*22.4*3cm |
|---|---|
| Weight | 1800g - 2000g |
| Outer Material | FDA Approved HDPE |
| Inside Liquild | Super Absorbent Polymer |
| Colors | Blue |
| Size | 34.8*22.4*3cm |
|---|---|
| Weight | 1800g - 2000g |
| Outer Material | FDA Approved HDPE |
| Inside Liquild | Super Absorbent Polymer |
| Colors | Blue |
| Size | 34.8*22.4*3cm |
|---|---|
| Weight | 1800g - 2000g |
| Outer Material | FDA Approved HDPE |
| Inside Liquild | Super Absorbent Polymer |
| Colors | Blue |
| Size | 34.8*22.4*3cm |
|---|---|
| Weight | 1800g - 2000g |
| Outer Material | FDA Approved HDPE |
| Inside Liquild | Super Absorbent Polymer |
| Colors | Blue |
| Product Name | OEM 220ml Bpa Free Hard Plastic Gel Cooler Box Blue Ice Cold Pack For Kids Cool Bag |
|---|---|
| Size | 15*9*2cm,220ml |
| OEM | YES |
| Outer Material | BPA Free Hdpe Plastic |
| Inner Material | SAP Cooling Gel |
| Size | 21.5*14.5*2.5cm |
|---|---|
| Weight | 650g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Can Be Customizd |
| Size | 35*22*3CM |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Plastic |
| Inside Liquild | According To Your Temperature |
| Colors | Blue, Can Be Customized, The MOQ Is 3000pcs |
| Certificates | FDA SGS MSDS CPSIA EU |