| Product Name | Health Food Grade Lovely Reusable Kids Ice Pack Animal Shape Small Ice Blocks |
|---|---|
| Size | 18*2.5cm,210ml |
| Eco-friendly | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | Bpa Free Hdpe Plastic |
| Size | 20*12*3.5cm |
|---|---|
| Weight | 600g |
| Outside Material | Food Grade HDPE |
| Inside Material | Gel Cooling Liquid |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;custom |
| Product Name | 18.6*10.3CM PCM Ice Pack Brick For Medical Storage And Transportation |
|---|---|
| Size | 18.6*10.3cm,22.5*13.5cm |
| Capacity | 250ml,500ml |
| Outer Material | Nylon PE |
| Inner Material | PCM |
| Product Name | Large Reusable Blue Gel Ice Pack Plastic Ice Brick With CE / FDA Spproval |
|---|---|
| Size | 17.5*11.5*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| Eco-friendly | Yes |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Product Name | Hard Plastic Shell Gel Ice Pack For Fans |
|---|---|
| Size | 16.5*8.8*3.5cm |
| Weight | 400g |
| Color | Can Be Customized |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Product Name | Mini Slim Foot Pad Shape Gel Toddler Ice Pack Refreezable Ice Blocks |
|---|---|
| Size | 14*7.5*1cm |
| Capacity | 90ml |
| HS Code | 3824999999 |
| Material | HDPE+SAP |
| Product Name | Cool Coolers Slim Reusable Gel Small Cool Bag Ice Packs For Lunch Boxes , Lunch Bags |
|---|---|
| Size | 13.3*12.7*1.3cm |
| Capacity | 160ml |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP/CMC |
| Size | 13.3*12.7*1.3cm |
|---|---|
| Weight | 160g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Can Be Customizd |
| Product Name | Professional Healthy Ultra Thin Ice Pack HDPE Outer Material For Food Storage |
|---|---|
| Size | 15*10*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | HDPE |
| Size | 21*10*3cm |
|---|---|
| Weight | 450ml |
| Outer Material | Food Grade High-density Polyethylene |
| Inside Liqulid | Super Absorbent Polymer |
| Type | Thermal |