| Size | 17.8*12.2*1.2cm |
|---|---|
| Weight | 260g |
| Outer Material | Food Grade PP |
| Color | Can Be Customizd |
| Packing Type | Can Be Customized |
| Size | 35.5*15.5*2.7cm |
|---|---|
| Weight | 1000g |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Plastic |
| Inside Liquild | Cooling Coolant |
| Colors | Blue, Can Be Customized |
| Size | 34.5*15.5*2.8cm |
|---|---|
| Weight | 1100g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Blue;can Be Customizd |
| Size | 17.8*12.2*1.2cm |
|---|---|
| Weight | 260g |
| Outer Material | Food Grade PP |
| Color | Can Be Customizd |
| Packing Type | Can Be Customized |
| Type | Vacuum Cooler Box |
|---|---|
| Outer Size For EPP Box | 58*38*54cm |
| Inter Size For EPP Box | 53*30*47cm |
| Capacity For EPP Box | 74.7L |
| Outer Material | Oxford Fabric |
| Product Name | High Performance Material Insulation Storage Box For Cold Chain Logistics |
|---|---|
| External Dimension | 46x46x46cm |
| Internal Dimension | 35x35x35cm |
| Capacity | 42L |
| Weight | 3kg |
| Product Name | Fit & Fresh Cool Cooler Slim Gel Lunch Box Cooler Packs / Ice Block OEM |
|---|---|
| Size | 25*20*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | HDPE |
| Product Name | Eco Friendly Cool Coolers Ultra Thin Ice Packs For Food / Beer 15cm X 10cm X 1cm |
|---|---|
| Size | 15*10*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | HDPE |
| Product Name | FDA Approved 260Ml Thermal Hard Block Ultra Thin Ice Pack For Cooler Bag |
|---|---|
| Size | 18.5*17.5*1.2cm,260ml |
| HS Code | 3824999990 |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP Or CMC |
| Product Name | SGS Approved Food Grade Ultra Thin Gel Cooler Ice Pack With Cooling Gel Sap Inside |
|---|---|
| Size | 19*15*1.2cm |
| Capacity | 260ml |
| Outer Material | Reusable HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP Or CMC Or PCM |