| Size | 32*32*2cm |
|---|---|
| Weight | 1400g |
| Outer Material | HDPE |
| Inside Liquild | Super Absorbent Polymer, CMC, PCM |
| Colors | Blue |
| Size | 16.5*9.7*3cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE - Hard Shell - BPA Free |
| Inside Liqulid | Non-toxic Cooling Gel |
| Type | Keep Food Cold And Fresh |
| Packing Type | Carton |
| Size | 16.5*9.7*3cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE - Hard Shell - BPA Free |
| Inside Liqulid | Non-toxic Cooling Gel |
| Type | Keep Food Cold And Fresh |
| Packing Type | Carton |
| Size | 31*28.5*3cm |
|---|---|
| Weight | 2000g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Size | Diameter :21.5cm, Thickness:2.5cm |
|---|---|
| Weight | 730g |
| Outer Material | Plastic HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Liquid |
| Colors | White, Blue , Can Be Customized |
| Size | 17.8*12.2*1.2cm |
|---|---|
| Weight | 200g |
| Outside Material | Food Grade HDPE |
| Inside Material | Gel Cooling Liquid |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;custom |
| Size | 32.5*22.5*2cm |
|---|---|
| Weight | 1000g |
| Outer Material | HDPE |
| Inside Liquild | Gel |
| Colors | Blue |
| Product Name | 25*20*1cm Ultra Thin Gel Ice Pack For Food , Reusable Ice Brick For Cooler Bag |
|---|---|
| Size | 25*20*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | HDPE |
| Product Name | Large Reusable Blue Gel Ice Pack Plastic Ice Brick With CE / FDA Spproval |
|---|---|
| Size | 17.5*11.5*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| Eco-friendly | Yes |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Size | 10.8*5.8*2cm |
|---|---|
| Weight | 130g / PCS |
| Outer Material | Environment HDPE Materials |
| Inside Liquild | SAP CMC |
| Colors | BLUE RED AND OTHERS |