| Product Name | Reusable Long Lasting Cool Bag Ice Slim Lunch Gel Ice Pack For Food Fresh |
|---|---|
| Size | 13.3*12.7*1.3cm Or Customized |
| Capacity | 160ml |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP/CMC |
| Product Name | BPA Free Reusable PCM Phase Change Material Gel Ice Pack For Vaccine Shipping |
|---|---|
| Size | 31*28.5*3cm |
| Volum | 2000ml |
| Usage | Beer,wine Can Cooler Holder |
| Material | HDPE+SAP/CMC/PCM |
| Size | 14.5*11.5*4.8cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Packing Type | Can Be Customized |
| Size | 19*12.5*1cm |
|---|---|
| Capacity | 210ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |
| Product Name | High Quality 52*18*2 Cm Large Cooler Ice Cool Pack Plastic For Fridge |
|---|---|
| Size | 52*18*2cm |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Blue |
| Size | Can Be Customized |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Powder |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Packing Type | Can Be Customized |
| Size | 16.5*9.7*3cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE - Hard Shell - BPA Free |
| Inside Liqulid | Non-toxic Cooling Gel |
| Type | Keep Food Cold And Fresh |
| Packing Type | Carton |
| Size | 32.5*22.5*3cm |
|---|---|
| Weight | 1000g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | SAP CMC PCM |
| Colors | Blue |
| Size | 52*18*2cm |
|---|---|
| Weight | 2500g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | SAP OR CMC OR PCM |
| Colors | Blue, Can Be Customized, The MOQ Is 3000pcs |
| Size | 42.5*29*3cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Plastic |
| Inside Liquild | According To Your Temperature |
| Colors | Blue, Can Be Customized, The MOQ Is 3000pcs |
| Certificates | FDA SGS MSDS CPSIA EU |