| Product Name | Highly Advanced Technology Customize Temperature Medical Cool Box |
|---|---|
| External Dimension | 40*26*26.5cm |
| Internal Dimension | 33*20*16cm |
| Capacity | 10L |
| Weight | 3kg |
| Product Name | Wholesale 25*20*1cm Ultra Slim Cool Cooler Fit And Fresh Reusable Plastic Ice Pack |
|---|---|
| Size | 25*20*1cm |
| Capacity | 300ml |
| Material | HDPE+SAP/CMC |
| Type | Insulated,thermal |
| Size | 14.5*14.8*2.8cm |
|---|---|
| Weight | 370g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Pcm |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;custom |
| Inner Material | Polyurethane Foam |
|---|---|
| Outer Material | PP Plastic |
| Outer Size | 34*24.5*27.5cm |
| Capacity | 10L |
| PU Thickness | 50mm |
| Size | 31*28.5*3cm |
|---|---|
| Weight | 2000g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Super Absorbent Polymer |
| Colors | Blue , Can Be Customized |
| Product Name | Large Foldable Turnover Insulation Cooler Box For Transport Blood Vaccine |
|---|---|
| Outer Material | Oxford Fabric Cloth Bag |
| Inner Material | Inner Material |
| Outer Size | 1060*770*710mm |
| Internal Size | 930*640*580mm |
| Product Name | FDA Approved 230ml Cool Bag Ice Packs Plastic Ice Brick For Lunch Bag |
|---|---|
| Size | 14.5*9.8*2cm Or Customized |
| Capacity | 230ml |
| Outer Material | PE Plastic |
| Inner Material | SAP/CMC |
| Product Name | 205L Large Capacity Vip Medical Cool Box For Vaccine Storage Transport |
|---|---|
| External Dimension | 92.5*52.5*65cm |
| Internal Dimension | 83*45*55cm |
| Capacity | 205L |
| Weight | 8.7kg |
| Outer Size | 15*15*14cm |
|---|---|
| Inner Size | 14*14*12cm |
| Accessories | Wave Shape Cooler Pack |
| Size For Ice Pack | 14.5*11.5*4.8cm |
| Type | Keep Milk Bottle Cans Cold |
| Product Name | Plastic Food Grade Freezer Round Shape Beer Holder Gel Ice Brick Pack For Cooler Bag |
|---|---|
| Size | 8.8*2cm,100ml |
| Eco-friendly | YES |
| Oem | YES |
| Outer Material | HDPE |