| Size | 36*21*1.8cm |
|---|---|
| Weight | 1100g |
| Outer Material | HDPE |
| Inside Liquild | SAP |
| Colors | Blue , White |
| Size | 229*168*64mm |
|---|---|
| Capacity | 1200ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE - Hard Shell Plastic |
| Inside Liqulid | Cooling Powder - Super Absorbent Polymer |
| Type | Keep Milk Bottle Cans Cold |
| Size | 12*5.8*2cm |
|---|---|
| Weight | 100g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Coolant |
| Colors | Blue , Customized |
| Size | 19*15*2.5cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE - Hard Shell - BPA Free |
| Inside Liqulid | Non-toxic Cooling Powder |
| Type | Keep Cold And Fresh |
| Packing Type | 111 Pcs In One Carton |
| Product Name | Medicool Insulin Protector Compact Case 2 Freezer Cooling Pack 10 Hours Cool For Diabetic |
|---|---|
| Size | 17.5*7*4cm,19*8*4.5cm,20*9*5cm |
| Volum | 300g,320g,350g |
| Usage | Insulin,vaccine,medicine Cooler |
| Material | HDPE+SAP/CMC/PCM |
| Size | 19*12*2cm |
|---|---|
| Capacity | 270ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |
| Size | 52.5*32.8*3.5cm |
|---|---|
| Weight | 3500g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Blue;can Be Customizd |
| Size | 43.6*20*2cm |
|---|---|
| Weight | 1200g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Blue;can Be Customizd |
| Size | 16.5*10*2cm |
|---|---|
| Weight | 200g |
| Outside Material | Food Grade HDPE |
| Inside Material | Gel Cooling Liquid |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;custom |
| Size | 24.5*19*2cm |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE - Hard Shell - BPA Free |
| Inside Liqulid | Cooling Gel |
| Type | Thermal |
| Packing Type | Carton |