| Product Name | 18.6*10.3CM PCM Ice Pack Brick For Medical Storage And Transportation |
|---|---|
| Size | 18.6*10.3cm,22.5*13.5cm |
| Capacity | 250ml,500ml |
| Outer Material | Nylon PE |
| Inner Material | PCM |
| Product Name | 250ml 2C - 8C PCM Soft Gel Ice Pack For Vaccine Insulin Transport |
|---|---|
| Size | 18.6*10.3cm,22.5*13.5cm |
| Capacity | 250ml,500ml |
| Outer Material | Nylon PE |
| Inner Material | PCM |
| Product Name | 2C - 8C Durable High Efficient Frozen Medical Gel Ice Pack Cooler For Medicine |
|---|---|
| Size | 18.6*10.3cm,22.5*13.5cm |
| Capacity | 250ml,500ml |
| Outer Material | Nylon PE |
| Inner Material | PCM |
| Size | 19*7*1cm Or Custom |
|---|---|
| Weight | 100g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Can Be Customizd |
| Size | 16*9.4*3.5cm |
|---|---|
| Weight | 400g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Pcm |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;custom |
| Product Name | Hard Plastic Picnic Cute Ice Packs Mini Ice Packs Super Absorbent Polymer |
|---|---|
| Size | 5*5cm |
| Eco-friendly | YES |
| OEM | YES |
| Outer Material | Hard Hdpe Plastic |
| Product Name | Environment Friendly Insulated Thermal Cooler Ice Packs Frozen Gel Packs |
|---|---|
| Size | 25*20*1cm |
| Capacity | 300ml |
| Material | HDPE+SAP/CMC |
| Type | Insulated,thermal |
| Size | 13.3*12.7*1.3cm |
|---|---|
| Capacity | 160ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |
| Size | 17.2*10.5*1cm |
|---|---|
| Capacity | 130ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |
| Size | 17.8*12.2*1.2cm |
|---|---|
| Weight | 200g |
| Outside Material | Food Grade HDPE |
| Inside Material | Gel Cooling Liquid |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;custom |