| Material | PE, HDPE+SAP/ CMC |
|---|---|
| HS Code | 3824999990 |
| OEM/Eco-friendly | YES |
| Packaging Details | carton,customizable |
| Delivery Time | Sample: within 2 days, bulk order:7-10 days, according to the order quantity |
| Size | 10*2cm |
|---|---|
| Weight | 100g |
| Outer Material | Environment HDPE Materials |
| Inside Liquild | SAP CMC |
| Colors | Red |
| Size | 17.8*12.2*1.2cm |
|---|---|
| Weight | 200g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Can Be Customizd |
| Product Name | Eco-Friendly Nontoxic Rigid Plastic Refreezable Blue Ice Blocks 200Ml Cool Bag Ice Packs |
|---|---|
| Size | 15*10*2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| OEM | YES |
| Outer Material | HDPE |
| Size | 18*9.5*2.8cm |
|---|---|
| Weight | 350g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Product Name | 25*20*1cm Ultra Thin Gel Ice Pack For Food , Reusable Ice Brick For Cooler Bag |
|---|---|
| Size | 25*20*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | HDPE |
| Product Name | Cheapest Promotional Portable Gift Gel Ice Lunch Cold Pack For Lunch Box |
|---|---|
| Size | 17.8*12.2*1.2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| OEM | YES |
| Outer Material | HDPE |
| Size | 10.8*5.8*2cm |
|---|---|
| Weight | 130g / PCS |
| Outer Material | Environment HDPE Materials |
| Inside Liquild | SAP CMC |
| Colors | BLUE RED AND OTHERS |
| Size | 19.5*13*4cm |
|---|---|
| Weight | 430g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Pcm |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Size | 13.3*12.7*1.3cm |
|---|---|
| Weight | 160g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Can Be Customizd |