| Type | 700 Oxford Fabric Insulated Coolest Cool Ice Box For Medical Vaccine Transport |
|---|---|
| Outer Size | 38.2*38.2*38.2cm |
| Capacity | 27L |
| Used For | For Cans, Food, Medicine, Vaccine |
| Accessories | Gel Packs |
| Product Name | FDA Approved Hard Plastic Reusable Cold Ice Pack Plate With Logo Printed For Cool Bag |
|---|---|
| Size | 16.5*7.4*2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| Outer Material | Pe Plastic |
| Inner Material | SAP |
| Size | 19*8*2cm |
|---|---|
| Weight | 350g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customized |
| Size | 19*8*2cm |
|---|---|
| Weight | 350g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customized |
| Product Name | FDA Approved Hard Plastic Reusable Cold Ice Pack Plate With Logo Printed For Cool Bag |
|---|---|
| Size | 16.5*7.4*2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| Outer Material | Pe Plastic |
| Inner Material | SAP |
| Outer Size | 15*15*14cm |
|---|---|
| Inner Size | 14*14*12cm |
| Accessories | Wave Shape Cooler Pack |
| Size For Ice Pack | 14.5*11.5*4.8cm |
| Type | Keep Milk Bottle Cans Cold |
| Product Name | FDA Approved Hard Plastic Reusable Cold Ice Pack Plate With Logo Printed |
|---|---|
| Size | 16.5*7.4*2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| Outer Material | Pe Plastic |
| Inner Material | SAP |
| Size | 18*14*2cm |
|---|---|
| Weight | 450g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Product Name | FDA Approved 230ml Cool Bag Ice Packs Plastic Ice Brick For Lunch Bag |
|---|---|
| Size | 14.5*9.8*2cm Or Customized |
| Capacity | 230ml |
| Outer Material | PE Plastic |
| Inner Material | SAP/CMC |
| Product Name | 23.5L Portable Insulated Ice Cream Cooler Box With -22 Degrees Ice |
|---|---|
| External Dimension | 45*31*35cm |
| Internal Dimension | 38*23*27cm |
| Capacity | 23.5L |
| Weight | 2.03kg |