| Product Name | Medicool Insulin Protector Compact Case 2 Freezer Cooling Pack 10 Hours Cool For Diabetic |
|---|---|
| Size | 17.5*7*4cm,19*8*4.5cm,20*9*5cm |
| Volum | 300g,320g,350g |
| Usage | Insulin,vaccine,medicine Cooler |
| Material | HDPE+SAP/CMC/PCM |
| Product Name | Non-toxic Food Safe PCM Cooling Gel Pack -Accept Custom |
|---|---|
| Size | 16.5*8.8*3.5cm |
| Weight | 400g |
| Color | Can Be Customized |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Size | 32*32*2cm |
|---|---|
| Weight | 1400g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Size | 32*32*2cm |
|---|---|
| Weight | 1400g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Product Name | Non-toxic Food Safe PCM Cooling Gel Pack -Accept Custom |
|---|---|
| Size | 16.5*8.8*3.5cm |
| Weight | 400g |
| Color | Can Be Customized |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Material | PP Plastic |
|---|---|
| Packaging Material | Export Corrugated Carton |
| Size | 110*23mm,85*23mm,33*45mm |
| Capacity | 10G,8G |
| HS Code | 3926909090 |
| Material | PP Plastic |
|---|---|
| Packaging Material | Export Corrugated Carton |
| Size | 110*23mm,85*23mm,33*45mm |
| Capacity | 10G,8G |
| HS Code | 3926909090 |
| Product Name | Food Grade Injection Water Plastic Ice Gel Block Freezer Ice Brick For Cooling Beer |
|---|---|
| Size | 21*10*5.2cm |
| Capacity | 600ml |
| Outer Material | HDPE |
| Inner Material | Cooling Powder |