| Size | 19*12.5*1cm |
|---|---|
| Capacity | 210ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |
| Product Name | Eco Friendly Cool Coolers Ultra Thin Ice Packs For Food / Beer 15cm X 10cm X 1cm |
|---|---|
| Size | 15*10*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | HDPE |
| Product Name | Premium Insulated Bio Medical Blood Transportation Bag Cooler |
|---|---|
| External Dimension | 46x46x46cm |
| Internal Dimension | 35x35x35cm |
| Capacity | 42L |
| Weight | 3kg |
| Product Name | Premium Insulated Bio Medical Blood Transportation Bag Cooler |
|---|---|
| External Dimension | 46x46x46cm |
| Internal Dimension | 35x35x35cm |
| Capacity | 42L |
| Weight | 3kg |
| Size | 27*2.5cm |
|---|---|
| Weight | 860g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Size | 32*32*2cm |
|---|---|
| Weight | 1400g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Product Name | Portable Medical Cooler Bag With Insulin Pen Carrying Case Protective Ice Brick For Diabetes |
|---|---|
| Size | 17.5*7*4cm |
| Volum | 300g |
| Usage | Insulin,vaccine,medicine Cooler |
| Material | HDPE+SAP/CMC/PCM |
| Product Name | Travel Cooler Case Protector Cooler Bag PCM Ice Pack Keeping Insulin Active |
|---|---|
| Size | 17.5*7*4cm,19*8*4.5cm,20*9*5cm |
| Volum | 300g,320g,350g |
| Usage | Insulin,vaccine,medicine Cooler |
| Material | HDPE+SAP/CMC/PCM |
| Size | 32*32*2cm |
|---|---|
| Weight | 1400g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Product Name | Custom Vip Panel Structure Medical Cool Box For Medicine Transport |
|---|---|
| Specification | Accept Custom |
| Outer Material | Aluminium Film |
| Inside Materia | PU |
| The Thermal Conductivity | <0.0025w/m.k |