| Type | Vacuum Cooler Box |
|---|---|
| Outer Size For EPP Box | 23*17*17cm |
| Inter Size For EPP Box | 21*14*14cm |
| Capacity For EPP Box | 4 L |
| Outer Material | Oxford Fabric |
| Type | Vacuum Cooler Box |
|---|---|
| Outer Size For EPP Box | 470x310x365mm |
| Inter Size For EPP Box | 360x220x250mm |
| Capacity For EPP Box | 19.8L |
| Outer Material | Oxford Fabric |
| Product Name | Customize Portable 4L Small Vaccine Carrier Box For 2-8 C Storage |
|---|---|
| External Dimension | 23*17*17cm |
| Internal Dimension | 21*14*14cm |
| Capacity | 4L |
| Weight | 1kg |
| Size | 35*22*3cm |
|---|---|
| Weight | 1800g |
| Outer Material | Plastic HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Liquid |
| Colors | White, Blue , Can Be Customized |
| Product Name | Portable Foldable Medical Cool Box Lightweight Camping Cooler Ice Box 25 Litres |
|---|---|
| Outer Material | Oxford Fabric Cloth Bag |
| Inner Material | Inner Material |
| Outer Size | 45.5*34*35cm |
| Internal Size | 38*27*25cm |
| Product Name | Reusable Long Lasting Cold Freezer Packs For Cooler, Lunch Bags, Cooler Backpacks |
|---|---|
| Size | 22.5*13.5cm Or Customized |
| OEM | YES |
| Capacity | 500ml |
| Outer Material | HDPE |
| Product Name | 48 Hours PU Insulation Box Medical Cold Cold Transport Box Turnover Box |
|---|---|
| External Dimension | 38x38x38.6cm |
| Internal Dimension | 26x26x26cm |
| Capacity | 17L |
| THICKNESS | 6CM |
| Product Name | Outdoor Camping Cooler Ice Box Picnic Box Mini Freezer Box |
|---|---|
| External Dimension | 340*245*275mm |
| Internal Dimension | 270x185x220mm |
| Capacity | 10L |
| Weight | 2kg |
| Product Name | Insulin Pen Cooler Pocket Size Medical Bag For Daily Medication Storage |
|---|---|
| Size | 17.1*3.3*1.8cm, 18.9*4.8*3.2cm, 17.3*6.4*4.1cm |
| Capacity | 60ml,150ml,290ml |
| Outer Material | Hard HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP/CMC/PCM |
| Size | 34.8*22.5*3cm |
|---|---|
| Weight | 2000g |
| Outer Material | Plastic HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Liquid |
| Colors | White, Blue , Can Be Customized |