| Size | 32*32*2cm |
|---|---|
| Weight | 1400g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Product Name | Custom Vip Panel Structure Medical Cool Box For Medicine Transport |
|---|---|
| Specification | Accept Custom |
| Outer Material | Aluminium Film |
| Inside Materia | PU |
| The Thermal Conductivity | <0.0025w/m.k |
| Size | 34.8*22.5*3cm |
|---|---|
| Weight | 1800g |
| Outer Material | Plastic HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Liquid |
| Colors | White, Blue , Can Be Customized |
| Size | 32*32*2cm |
|---|---|
| Weight | 1400g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Product Name | Diabetic Portable Oxford Fabric Insulin Cooler Bags With Plastic Material Cooler Brick |
|---|---|
| External Dimension | 22*9.5*5cm |
| Internal Dimension | 19*8*4cm |
| Weight | 400g |
| Inside | 350ml Ice Brick |
| Type | Vacuum Cooler Box |
|---|---|
| Outer Size For EPP Box | 36*22*25cm |
| Inter Size For EPP Box | 47*31*36.5cm |
| Capacity For EPP Box | 19.8L |
| Outer Material | Oxford Fabric |
| Size | 20*18*3cm |
|---|---|
| Weight | 800g |
| Outer Material | Plastic HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Liquid |
| Colors | White, Blue , Can Be Customized |
| Size | 20*18*3cm |
|---|---|
| Weight | 800g |
| Outer Material | Plastic HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Liquid |
| Colors | White, Blue , Can Be Customized |
| Product Name | 250ml 2C - 8C PCM Soft Gel Ice Pack For Vaccine Insulin Transport |
|---|---|
| Size | 18.6*10.3cm,22.5*13.5cm |
| Capacity | 250ml,500ml |
| Outer Material | Nylon PE |
| Inner Material | PCM |
| Size | 19*12.5*1cm |
|---|---|
| Capacity | 210ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |