| Inner Material | Polyurethane |
|---|---|
| Outer Material | Export Corrugated Carton |
| Outer Size | 440*440*450mm |
| Inner Size | 320*320*320mm |
| PU Thickness | 60mm |
| Product Name | High Performance 2-8℃ 23.5L Vaccine Cold Storage Box For Medical Transport |
|---|---|
| External Dimension | 45*31*35cm |
| Internal Dimension | 38*23*27cm |
| Capacity | 23.5L |
| Weight | 2.03kg |
| Product Name | Medical Cryogenic Equipments VPU Insulation Box For Vaccine Storage |
|---|---|
| External Dimension | 43.5x35x31cm |
| Internal Dimension | 33x24x18.5cm |
| Capacity | 14.5L |
| Weight | 6kg |
| Product Name | 205L Large Capacity Vip Medical Cool Box For Vaccine Storage Transport |
|---|---|
| External Dimension | 92.5*52.5*65cm |
| Internal Dimension | 83*45*55cm |
| Capacity | 205L |
| Weight | 8.7kg |
| Size | 27*2.5cm |
|---|---|
| Weight | 860g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Product Name | Medical Cryogenic Equipments VPU Insulation Box For Vaccine Storage |
|---|---|
| External Dimension | 43.5x35x31cm |
| Internal Dimension | 33x24x18.5cm |
| Capacity | 14.5L |
| Weight | 6kg |
| Size | 27*2.5cm |
|---|---|
| Weight | 860g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Type | Ice Cream Box |
|---|---|
| Outer Size | 38.5*29*23.5cm |
| Capacity | 26L |
| Used For | For Cans, Food, Medicine, Vaccine |
| Accessories | Gel Packs |
| Product Name | Diabetic Portable Oxford Fabric Insulin Cooler Bags With Plastic Material Cooler Brick |
|---|---|
| External Dimension | 19*8.5cm |
| Inside Product | Cooling Ice Brick |
| Total Weight | 400g |
| Ice Brick Size | 17.3*7*4cm |
| Type | Vacuum Cooler Box |
|---|---|
| Outer Size For EPP Box | 23*17*17cm |
| Inter Size For EPP Box | 21*14*14cm |
| Capacity For EPP Box | 4 L |
| Outer Material | Oxford Fabric |