| Product Name | New Design Portable Collapsible Cooler Box With VIP Thermal Material |
|---|---|
| External Dimension | 58x38x54cm |
| Internal Dimension | 53x30x47cm |
| After Collapsible Size | 61x52x20cm |
| Capacity | 74L |
| Product Name | 20L EPP Material Medical Storage Cooler Box Cold Chain Box |
|---|---|
| External Dimension | 450x284x330mm |
| Capacity | 20L |
| Outer Material | Oxford Bag |
| Inside Materia | EPP Foam |
| Product Name | Highly Advanced Technology Customize Temperature Vaccine Cold Storage Box |
|---|---|
| External Dimension | 42*25*26cm |
| Internal Dimension | 32.5*18*16cm |
| Capacity | 9L |
| Weight | 2.1kg |
| Product Name | Factory Customize Oxford Fabric Material Medical Cooler Boxes With VIP Panel |
|---|---|
| External Dimension | 47*31*36.5cm |
| Internal Dimension | 36*22*25cm |
| Capacity | 19.8L |
| Weight | 3kg |
| Type | 700 Oxford Fabric Insulated Coolest Cool Ice Box For Medical Vaccine Transport |
|---|---|
| Outer Size | 46*30.5*35cm |
| Capacity | 24L |
| Used For | For Cans, Food, Medicine, Vaccine |
| Accessories | Gel Packs |
| Product Name | High Performance Material Insulation Storage Box For Cold Chain Logistics |
|---|---|
| External Dimension | 46x46x46cm |
| Internal Dimension | 35x35x35cm |
| Capacity | 42L |
| Weight | 3kg |
| Product Name | 2-8 C Low-temperature Control Cold Chain PU-VIP Medical Cooler Box |
|---|---|
| External Dimension | 47.5*33*37.5cm |
| Internal Dimension | 37.5*23*27.5cm |
| Capacity | 24L |
| Outer Material | Plastic And Aluminium Alloy |
| Type | Vacuum Cooler Box |
|---|---|
| Outer Size For EPP Box | 58*38*54cm |
| Inter Size For EPP Box | 53*30*47cm |
| Capacity For EPP Box | 74.7L |
| Outer Material | Oxford Fabric |
| Product Name | Customize Portable 4L Small Vaccine Carrier Box For 2-8 C Storage |
|---|---|
| External Dimension | 23*17*17cm |
| Internal Dimension | 21*14*14cm |
| Capacity | 4L |
| Weight | 1kg |
| Type | Vacuum Cooler Box |
|---|---|
| Outer Size For EPP Box | 23*17*17cm |
| Inter Size For EPP Box | 21*14*14cm |
| Capacity For EPP Box | 4 L |
| Outer Material | Oxford Fabric |