| Product Name | PU-VIP Insulation Cooler Box Vaccine Transport Box For Medicine Storage |
|---|---|
| External Dimension | 46x46x46cm |
| Internal Dimension | 35x35x35cm |
| Capacity | 42L |
| Weight | 3kg |
| Product Name | High Performance 72 Hours Vaccine Cooler Box With 2-8 PCM Cold Source |
|---|---|
| External Dimension | 43.5x35x31cm |
| Internal Dimension | 33x24x18.5cm |
| Capacity | 14.5L |
| Weight | 6kg |
| Product Name | 2-8 Degrees Medical Transport Box Transfer Box Vaccine Cooler Box |
|---|---|
| External Dimension | 46x46x46cm |
| Internal Dimension | 35x35x35cm |
| Capacity | 42L |
| Weight | 3kg |
| Product Name | 260L Large Capacity Medical Cold Chain Box Transport Vaccine Cooler Box |
|---|---|
| External Dimension | 878x657x796mm |
| Internal Dimension | 750x535x650mm |
| Capacity | 260L |
| Weight | 30kg |
| Product Name | Vaccine Carrier Portable Cold Chain Cooler Box Transfer Bag |
|---|---|
| External Dimension | 295*215*260 Mm |
| Internal Dimension | 225*150*190mm |
| Capacity | 6.5L |
| Weight | 3kg |
| Type | Vacuum Cooler Box |
|---|---|
| Outer Size For EPP Box | 36*22*25cm |
| Inter Size For EPP Box | 47*31*36.5cm |
| Capacity For EPP Box | 19.8L |
| Outer Material | Oxford Fabric |
| Type | 700 Oxford Fabric Insulated Coolest Cool Ice Box For Medical Vaccine Transport |
|---|---|
| Outer Size | 46*30.5*35cm |
| Capacity | 24L |
| Used For | For Cans, Food, Medicine, Vaccine |
| Accessories | Gel Packs |
| Product Name | High Performance 72 Hours Vaccine Cooler Box With 2-8 PCM Cold Source |
|---|---|
| External Dimension | Custom |
| Internal Dimension | Custom |
| Capacity | Custom |
| Outer Material | Carton, Oxford Fabric Bag, PE Plastic Box Or Custom |
| Product Name | Vaccine Carrier Portable Cold Chain Cooler Box Transfer Bag |
|---|---|
| External Dimension | 295*215*260 Mm |
| Internal Dimension | 225*150*190mm |
| Capacity | 6.5L |
| Weight | 3kg |
| Product Name | Foldable And Portable Vaccine Cooler Bag Shoulder Bag |
|---|---|
| External Dimension | 45.2*31.7*34.3cm |
| Internal Dimension | 37.5*23.5*26.2cm |
| Capacity | 24L |
| Weight | 3kg |