| Size | 15.8*9.5*3.5 CM |
|---|---|
| Capacity | 400ml |
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Shell |
| Inside Liqulid | Cooling Gel ( SAP) |
| Type | Thermal |
| Product Name | Phase Change Material HDPE Plastic 1700ml PCM Ice Pack Large Ice Box For Cooler Box |
|---|---|
| Size | 39*23*2.5cm Or Customized |
| Capacity | 1700ml |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Phase Change Material |
| Product Name | Large Reusable Blue Gel Ice Pack Plastic Ice Brick With CE / FDA Spproval |
|---|---|
| Size | 17.5*11.5*1cm Or Customized |
| OEM | YES |
| Eco-friendly | Yes |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Size | 18.5*17.5*1.2cm |
|---|---|
| Weight | 260g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Blue,can Be Customizd |
| Product Name | Health Food Grade Lovely Reusable Kids Ice Pack Animal Shape Small Ice Blocks |
|---|---|
| Size | 18*2.5cm,210ml |
| Eco-friendly | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | Bpa Free Hdpe Plastic |
| Product Name | Hard Plastic Picnic Cute Ice Packs Mini Ice Packs Super Absorbent Polymer |
|---|---|
| Size | 5*5cm |
| Eco-friendly | YES |
| OEM | YES |
| Outer Material | Hard Hdpe Plastic |
| Product Name | Bpa Free 100ML Reusable Mini Apple Shape Cute Ice Packs Plastic Ice Brick For Lunch |
|---|---|
| Size | 10*2cm,100ml |
| OEM | YES |
| HS Code | 3824999999 |
| Outer Material | HDPE |
| Product Name | Warming Lunch Reusable Heat Packs Bpa Free Durable Pe Hot Gel Packs 1000ml |
|---|---|
| Size | 30*20*2cm Or Customized |
| OEM | YES |
| Outer Material | HDPE |
| Inner Material | 25 Degree,55 Degree,80 Degree PCM |
| Size | 3.5 X 3.5 Inches |
|---|---|
| Weight | 4 Ounces |
| Outer Material | Environment HDPE Materials |
| Inside Liquild | SAP CMC |
| Colors | Blue |
| Outer Material | HDPE |
|---|---|
| Inside Liquild | Gel |
| Colors | Yellow |
| Certificates | FDA SGS MSDS CPSIA |
| Packing Type | Carton |