| Size | 26*26*2.5cm |
|---|---|
| Weight | 1300g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Gel |
| Colors | Red / Blue / Yellow / Pink / Purple |
| Product Name | FDA Approved Hard Plastic Reusable Cold Ice Pack Plate With Logo Printed For Cool Bag |
|---|---|
| Size | 16.5*7.4*2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| Outer Material | Pe Plastic |
| Inner Material | SAP |
| Product Name | FDA Approved Hard Plastic Reusable Cold Ice Pack Plate With Logo Printed For Cool Bag |
|---|---|
| Size | 16.5*7.4*2cm Or Customized |
| Capacity | 200ml |
| Outer Material | Pe Plastic |
| Inner Material | SAP |
| Size | 25*15*3.5CM |
|---|---|
| Outer Material | Food Grade HDPE Hard Plastic |
| Inside Liquild | According To Your Temperature |
| Colors | Blue, Can Be Customized, The MOQ Is 3000pcs |
| Certificates | FDA SGS MSDS CPSIA EU |
| Product Name | Food Approved Empty HDPE Extra Large Ice Brick Cooler Bottle Maker |
|---|---|
| Size | Customized |
| Capacity | Customized |
| Outer Material | Food Grade HDPE Plastic |
| Inner Material | SAP/CMC/PCM |
| Product Name | Hard Plastic Cooler Ice Brick 25*15*3.5cm 1000ml For Cooler Box |
|---|---|
| Size | 25*15*3.5cm Or Customized |
| Capacity | 1000ml |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | PCM Phase Change Material |
| Product Name | Square Reusable Ice Packs For Coolers , Nontoxic Cool Bag Ice Pack For Lunch Box |
|---|---|
| Size | 125*125*12mm |
| Capacity | 150ml |
| OEM | YES |
| Outer Material | HDPE |
| Size | 19.5*17.2*3cm |
|---|---|
| Weight | 750g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Transparent White With Blue Liquid;can Be Customizd |
| Size | 26*26*2.5cm |
|---|---|
| Weight | 1300g |
| Outer Material | Food Grade HDPE |
| Inside Liquild | Cooling Gel |
| Colors | Red / Blue / Yellow / Pink / Purple |
| Size | 52.5*32.8*3.5cm |
|---|---|
| Weight | 3500g |
| Outer Material | HDPE Plastic |
| Inner Material | Cooling Gel |
| Color | Blue;can Be Customizd |